Dotypay

Zajímavosti o platebních zvyklostech zahraničních zákazníků

Chystáte expanzi za hranice, nebo jen chcete vyhovět svým stávajícím zahraničním zákazníkům? V tom případě byste rozhodně měli znát jejich nákupní zvyklosti. Každá národnost je specifická. Kdo preferuje možnost platby kartou?

Platba kartou, nebo hotovost?

Čeští zákazníci očekávají možnost platby kartou téměř všude. Obchodu stačí mít platební terminál, které je možné pronajmout si zcela zdarma přímo od nás. Již nyní Dotypay podporuje mimo České republiky také platby na Slovensku a již brzy rozšíříme naše služby také do Polska.

Pokud jde o popularitu bezhotovostních transakcí mezi turisty, zde je několik zajímavých statistik:

  • Ve Švédsku více než 98 % občanů vlastní debetní kartu. Fyzická hotovost se stává minulostí. Podle švédské centrální banky se Švédsko stane v roce 2023 plně bezhotovostní zemí!
  • Téměř všichni Norové vlastní debetní kartu a norská centrální banka uvádí, že pouze 3 až 5 % všech transakcí v místě prodeje je provedeno fyzickou hotovostí.
  • Nizozemsko je přední evropskou zemí pro bezhotovostní platby chytrými hodinkami.
  • 80 % Finů dává přednost platbě debetní kartou v kamenném obchodě.
  • Ve Spojeném království jsou bezkontaktní platby jedním z nejoblíbenějších způsobů provádění plateb.
  • Hotovost je i nadále nejpoužívanějším platebním prostředkem v Německu, i když bezhotovostní platby narůstají.
  • Přestože je Japonsko známé svým technologickým pokrokem, hotovost je v zemi stále dominantní.

Lze předpokládat, že tyto platební zvyklosti si turisté s sebou přináší také do destinace, kterou navštíví. S Dotypay jste připraveni bez komplikací přijímat platby jak kartami Mastercard, Maestro a Visa, tak prostřednictvím Apple Pay a Google Pay.

Pár rad na závěr

Platební terminál je dnes bezpochyby nutností. Během epidemiologických opatření si lidé mnohem více zvykli využívat bezkontaktní platby kartou, mobilem nebo třeba hodinkami. Proto by ve vašem obchodě platební terminál neměl chybět. Získáte ho snadno a můžete si ho pro začátek pronajmout. Poplatky za platební terminál u Dotypay jsou velice malé a vaši zákazníci včetně těch zahraničních možnost platby bezhotovostně jistě uvítají.

Sdílejte článek

Podobné články

Eventy

MODERNÍ GASTRO 2024

(Doba čtení: 2 min) Zajímá vás, jak udržet své podnikání konkurenceschopné a přizpůsobit se novým trendům? Pak rozhodně nesmíte chybět

Číst více