Dotypay

Fenomén spropitného v praxi!

Spropitné vždy bylo a samozřejmě stále je zpětnou vazbou pro člověka či podnik, který pro nás vykonal nějakou činnost. Zákazníci mají možnost se „dýškem“ odvděčit nad rámec výsledné ceny. Naneštěstí s rostoucí popularitou platebních karet a celkové digitalizace se tento trend z řady podniků začal vytrácet. Existuje však efektivní řešení, jak spropitné přijímat i tam, kde lidé platí bezhotovostně.

Spropitné není samozřejmost

Doby, kdy zákazníci platili výhradně hotově, jsou tytam. Dnes už je člověk, který se rozhodne například v restauraci zaplatit hotovostí, spíše výjimkou. Právě z tohoto důvodu však vznikají problémy spojené s nižší tržbou a odměnou personálu.

Standardně je v České republice považováno jako slušnost (pokud jste tedy byli se službami spokojeni) nechat na spropitném přibližně 5 až 10 % z celkové útraty. Spropitné dle statistik není samozřejmost a Češi nechávají v restauracích nejčastěji 20 až 40 Kč. Kolem 10 % z útraty personálu nechává jen každý pátý host.

Podívejte se, jak restaurace používají chytré spropitné v praxi:

Digitalizace i stydlivost

S příchodem digitalizace, platebních terminálů a s tím spojených chytrých hodinek a telefonů ovšem tento zvyk pomalu ale jistě mizí. Ovšem problém není v lidech jako takových, ale právě v moderních technologiích. Mnohdy se prostě stane, že obsluha přispěchá s terminálem a zadá výslednou částku, ke které už na spoustě terminálů spropitné nejde přičíst.

Dalším problémem je také lidská stydlivost. Obsluze není komfortní si o spropitné říct přímo a host se zase z opačné strany málokdy sám od sebe přihlásí, zda by mohl něco navíc nechat. Takže to dopadne tak, že host jen přiloží svůj platební prostředek, pípne a odejde. Přitom tento problém má velmi jednoduché řešení!

Chytrý terminál dokáže jednou provždy vyřešit problém se spropitným

Spropitné totiž není tabu!

Dotypay se přizpůsobuje moderní době a ze slova spropitné nedělá tabu. Náš terminál má kromě samotné platby i řadu funkcí navíc včetně rozšířených možností spropitného při platbě kartou.

S předvolenými možnostmi si zákazník jednoduše vybere procentuální výši spropitného bez zbytečného přepočítávání celkové částky. Při možnosti výběru spropitného nechá zákazník až dvojnásobně vyšší dýško, než je tomu v běžných situacích.

Přehrát video

Vyzkoušejte si sami online, jak je zadání spropitného jednoduché. Terminál si zdvořile řekne o spropitné formou rychlých tlačítek. Zákazník sám vybere adekvátní výši a následně potvrdí.

Spropitné vyřešeno jednou provždy

Pokud vás platební terminál Dotypay zaujal, neváhejte vyplnit rychlou poptávku. Vyřeší za vás mnohem víc než jen spropitné.

Sdílejte článek

Podobné články

Eventy

MODERNÍ GASTRO 2024

(Doba čtení: 2 min) Zajímá vás, jak udržet své podnikání konkurenceschopné a přizpůsobit se novým trendům? Pak rozhodně nesmíte chybět

Číst více