Dotypay

Fenomén spropitného v praxi!

Spropitné vždy bylo a samozřejmě stále je zpětnou vazbou pro člověka či podnik, který pro nás vykonal nějakou činnost. Zákazníci mají možnost se „dýškem“ odvděčit nad rámec výsledné ceny. Naneštěstí s rostoucí popularitou platebních karet a celkové digitalizace se tento trend z řady podniků začal vytrácet. Existuje však efektivní řešení, jak spropitné přijímat i tam, kde lidé platí bezhotovostně.

Spropitné není samozřejmost

Doby, kdy zákazníci platili výhradně hotově, jsou tytam. Dnes už je člověk, který se rozhodne například v restauraci zaplatit hotovostí, spíše výjimkou. Právě z tohoto důvodu však vznikají problémy spojené s nižší tržbou a odměnou personálu.

Standardně je v České republice považováno jako slušnost (pokud jste tedy byli se službami spokojeni) nechat na spropitném přibližně 5 až 10 % z celkové útraty. Spropitné dle statistik není samozřejmost a Češi nechávají v restauracích nejčastěji 20 až 40 Kč. Kolem 10 % z útraty personálu nechává jen každý pátý host.

Podívejte se, jak restaurace používají chytré spropitné v praxi:

Digitalizace i stydlivost

S příchodem digitalizace, platebních terminálů a s tím spojených chytrých hodinek a telefonů ovšem tento zvyk pomalu ale jistě mizí. Ovšem problém není v lidech jako takových, ale právě v moderních technologiích. Mnohdy se prostě stane, že obsluha přispěchá s terminálem a zadá výslednou částku, ke které už na spoustě terminálů spropitné nejde přičíst.

Dalším problémem je také lidská stydlivost. Obsluze není komfortní si o spropitné říct přímo a host se zase z opačné strany málokdy sám od sebe přihlásí, zda by mohl něco navíc nechat. Takže to dopadne tak, že host jen přiloží svůj platební prostředek, pípne a odejde. Přitom tento problém má velmi jednoduché řešení!

Chytrý terminál dokáže jednou provždy vyřešit problém se spropitným

Spropitné totiž není tabu!

Dotypay se přizpůsobuje moderní době a ze slova spropitné nedělá tabu. Náš terminál má kromě samotné platby i řadu funkcí navíc včetně rozšířených možností spropitného při platbě kartou.

S předvolenými možnostmi si zákazník jednoduše vybere procentuální výši spropitného bez zbytečného přepočítávání celkové částky. Při možnosti výběru spropitného nechá zákazník až dvojnásobně vyšší dýško, než je tomu v běžných situacích.

Přehrát video

Vyzkoušejte si sami online, jak je zadání spropitného jednoduché. Terminál si zdvořile řekne o spropitné formou rychlých tlačítek. Zákazník sám vybere adekvátní výši a následně potvrdí.

Spropitné vyřešeno jednou provždy

Pokud vás platební terminál Dotypay zaujal, neváhejte vyplnit rychlou poptávku. Vyřeší za vás mnohem víc než jen spropitné.

Sdílejte článek

Podobné články