Dotypay

Výhody stravenkových společností pro restaurace i zákazníky

Výhody stravenkových společností pro restaurace i zákazníky

Od 14. října probíhá lockdown a s ním spojené uzavření stravovacích zařízení. Lidé tak nemají možnost uplatnit stravenky, které dostávají od zaměstnavatele. Stravenkové firmy vyslyšely výzvu Asociace malých a středních podnikatelů a živnostníků (AMSP) a jejich platformy Moje restaurace, a podpoří restaurace dočasným snížením provizí, vracením části utracených peněz v rámci zvyšování motivace k návštěvám restaurací a dalšími podpůrnými opatřeními.

Benefity pro stravovací zařízení​

Od 30. října 2020 se Up ČR vzdává svých provizí, aby pomohl restauračním zařízením.

Uvědomujeme si, že se díky současným omezením mnohé restaurace ocitají na hranici existence. Vedle již zavedených opatření na jejich podporu jsme se proto rozhodli udělat zásadní krok, a to vzdát se do konce tohoto kalendářního roku nároku na veškeré provize v gastrosektoru,“ říká Stéphane Nicoletti, ředitel Up Česká republika.

Výhody stravenkových společností pro restaurace i zákazníky

Sodexo Benefity od 3. listopadu snižuje poplatky na tři procenta všem malým podnikům, které o to požádají. Snížení se podle generálního ředitele Daniela Čapka zatím plánuje na šest měsíců. „Restaurace jsou pro nás klíčovými partnery, a proto všem malým podnikům, které o to požádají a splní kritéria, snížíme poplatky na tři procenta od 3. listopadu. Prozatím snížení plánujeme na šest měsíců, ale bude záležet na aktuální situaci.“

Společnost Edenred od 2. listopadu nabízí pro restaurace možnost požádat si o snížení provize o 4,5 procenta do konce března příštího roku. Firmám nabízí i expresní proplácení papírových stravenek bez příplatku. Peníze budou posílány na účet do čtyř dnů, řekl generální ředitel firmy Nicolas Eich. Společnost Edenred aktivně pomáhala již v první vlně koronavirové pandemie na jaře tohoto roku, a má až do ledna 2021 naplánovanou realizaci vlastních kroků k tomu, aby zvýšila návštěvnost restaurací a snížila jejich náklady.

AMSP zdůrazňuje, že stát by měl odvětví gastro podniků podpořit nejen v aktuální situaci, ale také po uvolnění opatření. „Chceme proto nadále usilovat o dočasné snížení DPH na stravovací služby, legalizaci spropitného a úpravu plánovaného stravovacího paušálu tak, aby byla zajištěna jeho účelovost. Tedy že příspěvek zaměstnanců bude skutečně utracen za jídlo a nedojde tak k poklesu tržeb restaurací a kantýn. Případně o odložení paušálu na čas prosperity,“ říká garant projektu Moje restaurace AMSP a spolumajitel skupiny Hospodska.cz Luboš Kastner.

I zákazník bude spokojen

Všechny tyto společnosti se snaží restauracím pomoct. Nejen restaurace, ale i zákazníci budou moci využít výhod od stravenkových společností: Rapidní pokles návštěvnosti v těchto dnech pomůže navýšit rozsáhlý věrnostní program, který Edenred spustil. Podstata programu je v tom, že bude vracet 5 Kč na účet uživatelům stravenkových karet za každou platbu v restauraci v hodnotě minimálně 100 Kč. To bude motivací pro opakované návštěvy. Navíc se od 1. 12. 2020 ruší všechny limity na Edenred kartě.

Dostáváte od svého zaměstnavatele stravenky a víte o těchto výhodách pro koncové uživatele? A co když se podíváme z druhé strany, na zaměstnavatele a provozovatele restaurací – už jste využili možnost požádat o snížení provizí?

Dejte vašim zákazníkům možnost platit čímkoliv. Stravenky vaši zákazníci uplatní i ve vaší restauraci, pokud používáte náš terminál Dotypay. Akceptujeme Edenred, UP, Sodexo, Benefit Plus. Mimo to Dotypay podporuje také stravenkové, benefit a sport karty.

Sdílejte článek

Podobné články