Dotypay

Koronavirus na bankovkách

Šíření koronavirů je vesměs přičítáno kašlání, kýchání, dokonce i mluvení. Dalším důležitým způsobem přenosu částice koronaviru je ten, kdy se dostanou do těla člověka z povrchu, na který před tím dopadly. Stačí se povrchu dotknout a následně si sáhnout na obličej, promnout si oči, dotknout se úst.

Koronavirus na bankovkách

Přežívá vir na bankovkách?

Aktuální šíření koronavirové nákazy tedy nutí prodejce k tomu, aby po svých zákaznících vyžadovali platbu bezkontaktním způsobem. Ze studie, která vyšla v American Journal of Infection Control, je bezkontaktní platba dost možná jeden ze zásadních způsobů, jak proti šíření viru bojovat. Vyšlo totiž najevo, že na hladkých površích, jako jsou například právě bankovky, může přežít koronavirus ve tmě a při pokojové teplotě 20 stupňů Celsia až 28 dní.

Ze studie ovšem vyplynulo i to, že při vyšších teplotách koronavirus přežívá kratší dobu. Pokud je na určitém povrchu po 24 hodin vystaven teplotě 40 stupňů Celsia, přestává být infekční. Studie byla prováděna v nižších teplotách a bez přítomnosti světla, výsledky proto mohou být oproti životu v „běžných podmínkách“ lehce zkreslené. To samozřejmě nic nemění na tom, že je potřeba dodržovat zvýšenou hygienu. Zvláště pak po kontaktu člověka s bankovkami, které prošly rukama x stovek či tisíců lidí.

Jak se vyhnout riziku přenosu viru z bankovky na člověka?

Česká národní banka v březnu uvedla, že neplánuje žádná speciální opatření ohledně tématu nakládání s hotovostí. Argumentuje tím, že lidé, kteří jsou denně ve styku s bankovkami, nevykazují vyšší nemocnost než ostatní. Dezinfekce hotovosti je podle tuzemských bank náročný proces, na který nejsou prostředky. V aktuální situaci je ale na uvážení každého jedince, jak přispěje k boji proti koronaviru a jakým způsobem bude chránit zdraví své a svých blízkých. Rozhodně bychom měli pozorně sledovat, s čím vším přijdeme do kontaktu a vyhýbat se hotovostním platbám. S tím může pomoci naše řešení: pořízení platebního terminálu Dotypay, který odbaví bezhotovostní platby.

Celosvětově rychleji se tak bude přecházet na zcela bezhotovostní platební styk. Pokud provozujete služby nebo vedete obchod či restauraci, chraňte jak sebe, tak i své zákazníky a umožněte jim bezdotykovou bezhotovostní platbu díky platebnímu terminálu Dotypay. Používejte ke svému podnikání to nejmodernější řešení pro bezhotovostní platby. Zařízení Dotypay je ALL-IN-ONE – platební terminál, EET pokladna, mobilní číšník a mobilní tiskárna, obstará za vás tedy všechny potřebné úkony pojící se s bezhotovostní (i hotovostní) platbou. Zjistěte o Dotypay více.

Sdílejte článek

Podobné články

Eventy

MODERNÍ GASTRO 2024

(Doba čtení: 2 min) Zajímá vás, jak udržet své podnikání konkurenceschopné a přizpůsobit se novým trendům? Pak rozhodně nesmíte chybět

Číst více