Dotypay

Psychologie placení: jak platební terminály ovlivňují nákupní proces

Moderní doba přináší nejen nové technologie, ale i nové způsoby placení za zboží a služby. Bezkontaktní platby jsou jedním z klíčových prvků tohoto vývoje. Zaměřili jsme se na to, jak může použití platebních terminálů ovlivnit rozhodovací proces spotřebitelů a výši útraty.

Vliv platebních terminálů na naše nákupy

Když jde o nákupní proces, může zdánlivě malá věc, jako je platební terminál, hrát významnou roli. Studie ukazují, že způsob placení může ovlivnit to, kolik utratíme.

Když používáme hotovost, máme fyzickou představu o tom, kolik peněz vlastně utrácíme. Naopak platby kartou mohou vést k větší finanční abstrakci, což může mít za následek větší nákupy. Pokud nemáme dostatek hotovosti a musíme omezit výdaje, pravděpodobně si koupíme méně. Na druhou stranu, když máme k dispozici platební kartu, cítíme se finančně volnější a můžeme si dovolit vyšší útratu.

Karta versus hotovost

0
:
0

Pro majitele obchodů a restaurací přináší používání platebního terminálu několik klíčových výhod, a to zejména v následujících třech oblastech:

Efektivita

Platební terminály umožňují rychlejší zpracování plateb a tím zvyšují celkovou efektivitu obchodního procesu. Rychlé transakce zlepšují zákaznický zážitek tím, že redukují čekací dobu na placení, zkracují fronty a umožňují vašemu personálu věnovat více času obsluze zákazníků.

Zisk

Bezhotovostní platby jsou klíčem ke zvýšení průměrné hodnoty nákupu, protože lidé jsou ochotnější utrácet větší částky, když nemají omezenou hotovost. Podle našeho průzkumu mají provozovny s platebním terminálem o 30 % vyšší návštěvnost, přičemž transakce kartou má v průměru o 26 % vyšší hodnotu než transakce v hotovosti. Našim zákazníkům, kteří začali používat platební terminál se tak zvýšil obrat v průměru o 24 – 27 %.

Bezpečnost

Spoléhat na to, že nejlepší je držet v rukách hotovost, je krátkozraké. S hotovostí existuje větší riziko krádeží, ztrát, chybného vrácení nebo příjmu falešných bankovek. Ať už na straně zákazníka nebo na straně podnikatele. S tržbou na bankovním účtu vám tyto starosti odpadnou.

Vzhledem k těmto výhodám můžeme očekávat, že budou platební karty nadále hrát stále významnější roli v každodenním placení. Platební terminály nejen usnadňují transakce, ale významně přispívají k celkovému zlepšení zákaznického zážitku a vaší konkurenceschopnosti na trhu.

Sdílejte článek

Podobné články

Eventy

MODERNÍ GASTRO 2024

(Doba čtení: 2 min) Zajímá vás, jak udržet své podnikání konkurenceschopné a přizpůsobit se novým trendům? Pak rozhodně nesmíte chybět

Číst více