Dotypay

Případová studie – Dotypay & Pizzeria Caruso

dotypay případová studie

U pizzerie Caruso v Brně v části města Veveří je neustále živo. Kurýři odjíždí a zase přijíždí s taškami plnými krabic s pizzou a dveře se tu netrhnou ani pro strávníky z ulice. Není ale divu. Pravá chuť italské kuchyně od rozeného Itala zákazníky láká.

Pizzeria Caruso má svou pobočku i v Olomouci a obě provozovny využívají náš platební terminál Dotypay. V Brně se používá dennodenně 13 terminálů, v Olomouci pět. V provozu jsou víceméně neustále a personál si je nemůže vynachválit. Teď v březnu 2021 pizzerie funguje pouze formou rozvozů, s terminály tak pracují především řidiči.

Proč se pro Dotypay v Caruso Pizzerii rozhodli a jak se jim s ním pracuje čtěte dále v naší případové studii.

Proč si vybrali terminál od Dotypay?

Pizzeria Caruso dříve využívala terminály od konkurenčního poskytovatele. Podmínky pro ně ale přestaly být výhodné, a tak se dívali po lepších nabídkách. Do užšího kola se dostaly čtyři společnosti nabízející platební terminály, z nichž Dotypay vyhrála – nabídli jsme totiž nejvýhodnější podmínky a poplatky a skvělé funkce.

Konkurenti byly tři a Dotypay to vyhrála, byla prostě nejvýhodnější oproti těm třem ostatním společnostem.

Proces získání terminálu

Přímo do Brna do Pizzerie Caruso se vydal obchodní zástupce společnosti Dotypay. Představil řešení, pečlivě zodpověděl dotazy zaměstnanců pizzerie, pak už se jen podepsala smlouva a zařízení se mohla začít používat.

Zaškolení obsluhy zařízení také proběhlo, nicméně intuitivnost ovládání a jasnost používání nedělala kurýrům a dalším zaměstnancům už od počátku žádný problém. Používání zařízení není vůbec složité, člověk to vidí a hned ví, co má dělat. Není tam nic zavádějícího. Oproti minulému terminálu je to o mnoho lepší.

Jaké jsou výhody užívání terminálu od Dotypay v reálných podmínkách?

Personál pizzerie Caruso vidí největší pozitiva hned v několika bodech. A je to posuzováno jak na základě zkušenosti s tímto terminálem, tak i v porovnání s terminálem předchozím. Za výhody považují především:

Rychlost

Rychlost zařízení a svižnost práce na terminálu je pro pizzerii stěžejní. Ve špičce obsluhují stovky zákazníků a kurýři jezdí od jednoho zákazníka ke druhému.

Platby jsou rychlejší, nečekáte na spojení s bankou. U dřívějšího terminálu probíhaly tři kroky, tady je to rychlovka, zákazník kartu přiloží, píp a už jede účet. I klienti řeknou, „jé vy máte hezký zařízení“, to je dobré. I ten klient to dokáže posoudit. To zařízení prostě vypadá našlapaně. Ale jde o tu rychlost – s předchozím mi vadilo, že to trvalo, zdržovali jste zákazníka, u Dotypay je to hned.

Jednoduché používání

K terminálu není potřeba žádný návod, žádné zdlouhavé školení. Terminál dotypay je navržen tak, aby s ním zvládl pracovat kdokoliv a nemusel číst žádná složitá upozornění na terminálu.

Přehlednost

V současné době pizzeria Caruso řeší to, aby pro kurýry bylo očividné, že platba proběhla nebo neproběhla. Proto s Dotypay řešili vylepšení v podobě barevné signalizace – zelená obrazovka: platba proběhla v pořádku; červená obrazovka: platba se nezdařila.

Pro řidiče je tohle velká pomoc – neměli čas si kontrolovat obrazovku a toto jim usnadní práci. Je to krok dopředu. Je to zkrátka velké ušetření času, pokud zákazník nechce účtenku, nemusí víceméně na nic čekat a řidič si je jistý, že vše proběhlo v pořádku.

Komunikace

Velkým plusem je pro personál pizzerie možnost bezproblémové komunikace s Dotypay. Když potřebují cokoliv zjistit, Dotypay podpora je velmi rychlá.

Zavolám, oni hned reagují, vše zjistí. Také jsme chtěli, aby na terminálu byly vidět sodexo platby, protože dřív nebyly, tak podpora zařídila, není problém. Chtěli jsme na terminály hlavičku, nebo označení terminálu, nebyl problém, dodělalo se. Co se týká našich požadavků, když něco chceme, vše probíhá v pořádku a rychle.

Baterie

Co se týká výdrže baterie, tak předchozí terminál byl katastrofa, to se nabíjelo neustále. Dotypay vydrží a vydrží i v zimě.

Dokonce několik dnů se ani v zimě nemusí vůbec nabíjet. Samozřejmě záleží na četnosti používání – někteří kurýři jedou v úsporném režimu, někomu svítí terminál celý den, vesměs jsou ale zaměstnanci výdrží překvapeni.

Signál

Představte si, že jste hladoví, a tak si objednáte pizzu. Kurýr přijede, vy chcete zaplatit – ale nemůžete. Žádný signál, kurýr vás proto požádá, abyste kousek poodešli. Představte si několik podobných marných pokusů. Že vás už přešla na pizzu chuť? Tak toto se v Pizzerii Caruso nestane. Zkrátka zákazníka nebudou zdržovat kvůli signálu, protože pokrytí Dotypay je téměř dokonalé.

Cena / poplatky

Toto byl ostatně důvod, proč společnost pod křídla Dotypay přešla. Podmínky u předchozího poskytovatele už nebyly akceptovatelné. Dotypay nabídla výhodnou cenu i poplatky. Věděli jste, že náklady na pořízení mohou být i 0,- Kč? Platí se pouze transakční poplatek od 0,60 % z každé transakce. Víc o poplatcích se dočtete v tomto článku.

My děkujeme pizzerii Caruso, že využívá našich terminálů a jsme moc rádi, že je klient spokojený. Přejeme plno úspěchů a ať se jen daří.

Pokud se vám s naším terminálem také dobře pracuje, neváhejte se nám ozvat. Rádi si o používání terminálu ve vašem businessu také popovídáme.

Sdílejte článek