Dotypay

Mobilní číšník a platební terminál v jednom

Neocenitelný pomocník do restaurace či kavárny

Pokud vedete restauraci nebo jste zodpovědní za obsluhu „na place“, určitě jste někdy řešili problémy s objednávkami. A může jít o cokoliv, chyba může být například v komunikaci číšníka či servírky s hostem, neporozumění objednávce přímo v kuchyni, donáška jídla pro vedlejší stůl… Jsme jen lidé – stává se to.

Pokud ale chcete podobným situacím předcházet, je na čase celý tento proces posunout zase o level výš! A to od objednávky, přes samotnou donášku pokrmu, až po zaplacení. Naše aplikace Mobilní číšník ulehčí vaší restauraci i samotnému personálu. Jak to přesně funguje? Pojďme si to popsat na konkrétním příkladu – vžijme se do role číšníka nebo servírky.

Jak aplikace Mobilní číšník funguje v praxi?

Do pivnice ke stolu číslo 6 právě usedají hosté. Je zrovna obědová špička, ale díky aplikaci to půjde raz dva! Strávníky přivítáme a necháme je si objednat. Mobilní číšník je plně synchronizovaný s hlavní pokladnou a z ní zobrazuje položky a kategorie. Objednávky hostů tedy jednoduše naklikáme do terminálu, a protože aplikace pracuje s mapou stolů, objednávky přiřadíme ke stolu číslo 6. Přesně v tuto chvíli už je informace o objednaných jídlech v kuchyni!

Hosty necháme v klidu se najíst a přejdeme rovnou k chvíli, kdy se ozve: „Rád bych zaplatil!“. V tento moment nemusíte odbíhat pro platební terminál a ani si k pokladně nemusíte jít nechat vyjet účet. Aplikaci Mobilní číšník stačí jen jedno kliknutí, aby platbu spočítala, zpracovala, přijala bezhotovostní platbu a vytiskla účet díky mobilní tiskárně.

Spokojení návštěvníci naší pivnice odchází…

… a nás může hřát to, jak rychle a efektivně jsme hosty obsloužili.

Tímto jednoduchým a svižným role play jsme jen chtěli ukázat, jak to v praxi chodí, a to už v několika stovkách restauračních zařízení v Čechách, které aplikaci využívají. Odpadávají naprosto zbytečné úkony pro obsluhu – ušetřený čas tak číšník nebo servírka může věnovat dalšímu zákazníkovi. Pro majitele restaurace to tak znamená nižší náklady na personál a také vyšší tržby díky rychlejšímu odbavení každého jednoho stolu.

Praktický příklad z jedné plzeňské restaurace je růst tržeb o 8 %,
a například kulturnímu domu v Českých Budějovicích se investice díky zlepšení kvality obsluhy vrátila za pouhé dva měsíce.

Software Mobilní číšník nejlépe funguje přímo na našem platebním terminálu Dotypay. Aplikace Mobilní číšník je dostupná v obchodě Google Play nebo v aplikaci Dotykačka Marketplace (vlastní instalační platforma Dotykačky). Zjistěte více o mobilním číšníkovi nebo o platebních terminálech!

Máte-li jakékoliv dotazy, budeme rádi, když se nás zeptáte! V případě zájmu či nezávazné poptávky klikněte, prosím, sem a my se vám ozveme.

Sdílejte článek

Podobné články

Eventy

MODERNÍ GASTRO 2024

(Doba čtení: 2 min) Zajímá vás, jak udržet své podnikání konkurenceschopné a přizpůsobit se novým trendům? Pak rozhodně nesmíte chybět

Číst více