Dotypay

Léto bez hotovosti: 5 výhod pro zákazníky i provozovatele

Léto je obdobím zábavy a relaxace, kdy lidé vyrážejí ven do přírody, na koupaliště, festivaly a další akce. Provozovatelé sezónních podniků se potýkají se zvýšenou návštěvností a musí zajistit především rychlou a plynulou obsluhu. Jak? Třeba přechodem na bezhotovostní platby.

Bezhotovostní platby jsou stále populárnější a poskytují komfort jak zákazníkům, tak provozovatelům letních zahrádek, zmrzlinových stánků, občerstvení na koupalištích nebo organizátorům festivalů a dalších venkovních akcí. V tomto článku se podíváme, jak může bezhotovostní placení usnadnit práci, zlepšit zákaznický zážitek nebo dokonce zvýšit obrat provozovny.

Rychlá a plynulá obsluha

Jednou z hlavních výhod bezkontaktních plateb je zrychlení odbavení zákazníka. Bezkontaktní platby jsou mnohem pohodlnější než placení v hotovosti. Zákazníci nemusí hledat drobné, počítat peníze a čekat na vrácení. Někteří s sebou v dnešní době hotovost dokonce vůbec nenosí. S platebním terminálem stačí jen přiložit kartu, hodinky nebo mobilní telefon a zaplatit jediným pípnutím, což usnadní celkovou transakci.

Nižší náklady na personál

Pokud se jako většina gastro provozoven potýkáte s nedostatkem personálu nebo si nemůžete dovolit najmout desítky brigádníků, investujte do řešení, které se vám dlouhodobě vyplatí. Dotypay může sloužit i jako tzv. Mobilní číšník, který umožní obsloužit více zákazníků ve stejném čase, a to i s nižším počtem zaměstnanců. Navíc sníží chybovost v objednávkách a stávající obsluze ušetří desítky kroků denně.

Vyšší obrat i spropitné

Obchodník, který umožňuje moderní způsoby placení, získává náskok před konkurencí a tím i nové zákazníky, kteří jsou ochotni tento komfort náležitě ocenit. Zjistili jsme, že zákazníci platící kartou dávají v průměru vyšší dýško než při platbách hotovostí. Díky funkci Chytré spropitné je to navíc jednodušší než kdy dřív. Pokyny na obrazovce terminálu jsou totiž navrženy tak chytře, že k platbě spropitného přímo motivují a jen málokdo tak tuto možnost odmítne. V podrobném reportu pak uvidíte přehled spropitného podle konkrétního data, směny nebo dokonce jednotlivých zaměstnanců, což vám umožní nastavit spravedlivý systém odměn.

Kratší fronty

Bezkontaktní platby mohou také pomoci snížit fronty na stáncích. Zejména pokud jde o frekventované místo nebo akci pro velký počet účastníků. Dlouhé fronty jsou náročné pro personál i zákazníky, které čekání často odradí. S bezkontaktními platbami se transakce provádějí rychleji, což pomáhá snížit čekací dobu a zlepšit pohodlí zákazníků a jejich celkový zážitek.

Více bezpečnosti a méně starostí

Práce s hotovostí je vždy náročná a zejména při návalu většího množství zákazníků je snadné se přepočítat. Při manipulaci s hotovostí také vzniká riziko příjmu falešných bankovek, ztráty nebo krádeže. U bezkontaktních plateb tato rizika odpadají, stejně jako večerní počítání pokladny a odvoz hotovosti do banky.

Sdílejte článek

Podobné články

Eventy

MODERNÍ GASTRO 2024

(Doba čtení: 2 min) Zajímá vás, jak udržet své podnikání konkurenceschopné a přizpůsobit se novým trendům? Pak rozhodně nesmíte chybět

Číst více