Dotypay

Jak zvýšit tržby ve Vašem podniku? Nechte zákazníky platit kartou!

V dnešním světě neustále něco platíme, ale často peníze ani fyzicky nevidíme nebo nedržíme v rukou. Pomalu ale jistě se lidé globálně přiklánějí k možnosti platit na většině obchodních místech platební kartou. Upřímně, zde se hodí spíše říct „rychle a jistě“ – v důsledku koronavirové situace je přechod na bezhotovostní platební styk značně urychlen. A platby kartou vám mohou pomoci zvýšit tržby.

Výhody, které známe všichni

Z bezpečnostních důvodů je fajn nenosit při sobě větší množství hotovosti a naditou peněženku, ale jen malou kartu, kterou v případě ztráty můžeme nechat ihned zablokovat. S příchodem možnosti platit mobilem dokonce s sebou platební kartu ani nemusíme mít! Postačí mobil či chytré hodinky.

Nemusíme se také obávat, zda bude mít prodavač na vrácení, když zaplatíme malý nákup v samoobsluze tisícovkou, a naopak, nemusíme se strachovat, zda nám obnos v peněžence vystačí i na kávu, kterou jste si cestou na schůzku chtěli koupit.

A například pro cestovatele je neocenitelnou výhodou možnost platit v cizině bez nutnosti směňovat peníze a platit směnárenské poplatky.

V neposlední řadě, jak už bylo zmíněno v našich předešlých článcích, v aktuální situaci s Covid-19 je platba kartou mnohem hygieničtější, jelikož se zákazník nemusí dotýkat bankovek, stejně tak se vyvaruje blízkému kontaktu s prodavačem.

Podaří se vám zvýšit tržby. A další výhody, které z akceptace karet plynou obchodníkovi?

Výhody pro podnik, který dává možnost svým zákazníkům platit kartou, jsou obrovské. Pojďme si je rozebrat bod po bodu:

Zvýšení obratu

Největší benefit plynoucí podniku je v tom, že máte příležitost zvýšit tržby až o několik procent! Podle dat společnosti MasterCard tržby stoupnou o 12 až 18 procent. Možnost bezhotovostních plateb povzbuzuje vaše zákazníky k většímu množství spontánních nákupů. Při platbě kartou toho zkrátka zákazník nakoupí víc.

Transparentnost nákladů

Na rozdíl od hotovostních transakcí jsou náklady související s akceptací karet vždy transparentní a jsou přesně specifikované.

Výhoda pro živnostníky, kteří navštěvují klienty

Modelová situace – jste na servisu u klienta a on má jen kartu. Problém? V žádném případě. Stačí zákazníkovi podat terminál a platba v mžiku proběhne i bez hotovosti.

Spokojenost zákazníků

Klienti pružnost bezhotovostního platebního systému uvítají a budou vás vnímat jako firmu, která o své zákazníky pečuje. A to rozhodně zvyšuje loajalitu zákazníků vůči vaší firmě.

Bezpečnost

V důsledku přijímání menší hotovosti se rapidně redukuje nebezpečí krádeží, podvodů, zpronevěry a oběhu padělaných peněz.

Komfort pro zákazníky

Existuje plno dalších důvodů, proč zavést platbu kartou do Vašeho podniku. Třeba pokud nakupující nemá hotovost a je za ním fronta dalších netrpělivých zákazníků, vyhnete se tak nespokojenosti. Anebo v případě, kdy Vy jako obchodník nemáte na vrácení.

Ano, obchodník musí počítat s tím, že malé procento z tržeb bude muset odvést (cca 1 %). Nejdůležitějšími poplatky účtované obchodníkům jsou procentuální poplatek obchodníka, fixní poplatky účtované za pronájem nebo výpůjčku vybavení pro akceptaci platebních karet nebo různé servisní poplatky.

Stačí ale jednoduše počítat, abyste věděli, že pořízení platebního terminálu do Vašeho podniku Vám přinese o mnoho peněz více, než pokud byste platbu kartou pro zákazníky neumožňovali. Poplatky by obchodník měl brát jako součást nákladů na své podnikání, které se mu však vrátí.

Usnadněte si podnikání a jděte klientům vstříc. Poptejte nezávazně platební terminálDotypay.

Sdílejte článek

Podobné články