Dotypay

Když Ježíšek nestíhá, jsme tu my!

Do Vánoc zbývá pouze pár týdnů, většina domácností už pořizuje Vánoční výzdobu a zdobí stromečky. E-shopy avizují 17. 12. jako poslední možnost doručení online objednaných dárků. A na kamenných prodejnách se začínají tvořit zástupy dárkuchtivých klientů.

Přemýšleli jste někdy nad tím, že platební terminál v tomto kouzelném období nahrazuje Ježíška? Mění totiž obyčejné peníze na radost. A aby radost z pořízených věcí a zážitků nebyla ničím zastíněna, je třeba i v tomto období dbát na několik pravidel.

Užijme si Vánoce, ale buďme stále opatrní

Platba kartou – Během loňského roku došlo k nárůstu plateb kartou na platebních terminálech o 20 %. Klienti jsou si vědomi, že platit kartou je bezpečnější v mnoha směrech, ne jen z pandemického úhlu pohledu. Pojďme je v tomto směru podpořit. Pomáhejme a edukujme starší generaci, která se ještě v použití karty maličko ostýchá. V provozech, které ještě nemají s platebním terminálem zkušenost, doporučujeme vyzkoušet iniciativu “Česko platí kartou” s terminálem na šest měsíců zdarma.

Desinfekce – Používejme desinfekci na dotykové plochy nejen platebních terminálů. Používat bychom měli pouze desinfekci vhodnou k tomuto účelu a také dodržovat postup nanášení. Určitě není vhodné celý terminál polévat gelovou desinfekcí. Takový postup by mohl způsobit více škod než užitku.

Rozestupy – Klienti jsou v této době podráždění a ve stresu. Většina se snaží dokončit veškeré pracovní úkoly a konečně si v klidu vyčerpat zbytek dovolené. Takže se nemůžeme divit, že nutnost dodržovat rozestupy minimálně 1,5 m se nemusí setkat vždy s pochopením. Obzvláště, pokud jsou díky rozestupům fronty tak dlouhé, že polovina klientů čeká venku na mrazu.

Roušky – Vyžadujme nošení roušek v prostorách Vašeho podnikání.

Doklad o bezinfekčnosti – Především restaurace a rychlá občerstvení jsou nuceny dotazovat se svých klientů, aby se prokázali očkováním, prodělanou nemocí nebo PCR testem.

Domov – Poslední a nejdůležitější pravidlo, které nám snad zůstane pod kůží i po ústupu pandemie. Pokud Vám nebo Vašim pracovníkům není dobře, zůstaňte prosím doma.

Pohodové vánoční svátky s rodinou v pohodlí

Opatření přibývá, je to však nutné zlo, které musíme přestát, abychom se opět v příštím roce shledali ve stejném počtu. Letošní Vánoce budou v mnoha směrech jiné než ty loňské. S velkou pravděpodobností si nedáme s přáteli svařák a klobásu na vánočních trzích v Čechách ani v zahraniční a asi si neužijeme firemní vánoční večírek.

Na druhou stranu o to více času budeme moct věnovat svým blízkým a výhodou je, že vaječný koňak si spolu doma můžeme dát i bez roušky.

V novém roce přejeme Vám i Vaším blízkým především zdraví a psychickou pohodu.

Sdílejte článek

Podobné články

Eventy

MODERNÍ GASTRO 2024

(Doba čtení: 2 min) Zajímá vás, jak udržet své podnikání konkurenceschopné a přizpůsobit se novým trendům? Pak rozhodně nesmíte chybět

Číst více