Dotypay

Jak zefektivnit platební procesy v letních měsících?

Léto je obdobím intenzivního turistického ruchu a pro určité oblasti podnikání představuje hlavní sezónu. Využijte toho na maximum a zefektivněte platební procesy tak, aby byly pro zákazníky rychlé, bezpečné a pohodlné.

Využití moderních platebních technologií, jako jsou platební terminály, může významně zefektivnit platby na vytížených místech, jako jsou letní koupaliště, půjčovny kol a dalšího sportovního vybavení nebo hojně navštěvované turistické atrakce. Ukážeme vám na několika příkladech, jak může bezhotovostní transakce ušetřit čas vám, vašemu personálu a především zákazníkům.

Půjčovny sportovního vybavení

Častým cílem turistů se v letních měsících stávají především půjčovny kol, kajaků, šlapadel nebo nejrůznějšího sportovního vybavení. Platební terminál Dotypay, vybavený funkcí předautorizace umožní zablokovat zálohu na kreditní/debetní kartě zákazníka a po vrácení zapůjčené věci ji zase jednoduše odblokovat. Celý proces půjčování je tak rychlejší a pohodlnější než vybírání zálohy v hotovosti a její evidence.

Letní koupaliště

Letní sezóna je synonymem pro návštěvy koupališť a pláží. Bezkontaktní platby velmi usnadňují proces placení, minimalizují manipulaci s hotovostí, a hlavně zrychlují odbavení zákazníka. Tímto způsobem mohou návštěvníci snadno zaplatit za vstup nebo si zakoupit občerstvení na stánku a pohodlně si užít den bez potřeby mít u sebe neustále hotovost. Lovit mokrýma rukama po kapsách drobné nebo zběsile hledat nejbližší bankomat v okolí není to pravé ořechové. Obsluze zase odpadne nutnost přepočítávání a vracení, ale také riziko příjmu falešných bankovek. Zkrátka spokojenost na všech stranách.

Turistické atrakce

Ať už se jedná o návštěvu kulturních památek, letního sportovního areálu, lunaparku nebo jiné oblíbené turistické atrakce, zákazníci upřednostňují bezhotovostní platby kartou, mobilem nebo třeba pomocí chytrých hodinek. Mnozí s sebou na výlety hotovost vůbec nenosí nebo jen v omezeném množství, aby se vyhnuli riziku ztráty nebo krádeže. Přenosný platební terminál umožní rychlou platbu kdekoliv a funkce Multi TID navíc umožní provozovatelům různých atrakcí s více IČ provádět platby na jednom terminálu, což výrazně sníží náklady a zjednoduší správu plateb.

Zefektivněním platebních procesů v letních měsících dosáhnete rychlejšího odbavení zákazníků a přispějete k jejich celkové spokojenosti, která se odrazí např. ve výši spropitného nebo udělení pozitivní reference na vaše služby.

Využití moderních platebních technologií, jako jsou platební terminály s funkcemi předautorizace, bezkontaktními platbami a Multi TID, může významně přispět k zefektivnění těchto procesů a usnadnit letním turistům jejich platby bez zbytečných komplikací.

Sdílejte článek

Podobné články

Eventy

MODERNÍ GASTRO 2024

(Doba čtení: 2 min) Zajímá vás, jak udržet své podnikání konkurenceschopné a přizpůsobit se novým trendům? Pak rozhodně nesmíte chybět

Číst více